Lista e klasave ku mbahet Mësimi Plotësues në Gjuhës Shqipe në Landin e Bavarisë

München dhe rrethinë

Am Hart / Milbertshofen

Hugo Wolf Schule

Hugo-Wolf-Straße 70

80937 München

Mësimdhënëse

Anila XHani

Orari i Mësimit Plotësues

Dita Ora
 E Merkurë  15:15 - 17:00

AU /        Haidhausen

GS an der Grafingerstr.

Grafinger Str. 71

81671 München

Mësimdhënëse

Fahrije Basha

Orari i Mësimit Plotësues

Dita Ora
 E Premte  12:30 - 15:00

Ostbahnhof / Berg-am-Laim

GS Berg-am-Laim

Berg-am-Laim-Straße 142, 81673 München

Mësimdhënëse

Nazlije Fazli

Orari i Mësimit Plotësues

Dita Ora
  E Merkurë 16:00 - 17:30

Giesing / Obergiesing

GS  Weißenseestr.

Weißenseestraße 45

81539 München

Mësimdhënëse

Fahrije Basha

Orari i Mësimit Plotësues

Dita Ora
 E Merkurë  15:00 - 17:30

Neuperlach

Mustermannschule

Mustermannstrasse

80993 Musterstadt

Mësimdhënëse

Xhevahire Sylejmani-Maliqi

Orari i Mësimit Plotësues

Dita Ora
   

Garching

VHS Garching

Brgm.-Wagner-Str. 3

85748 Garching

Mësimdhënëse

Valentina Coli

Orari i Mësimit Plotësues

Dita Ora
E Enjete 16:00 - 17:30

Fürstenfeldbruck

Grund- und MS FFB-Nord

Theodor-Heuss-Straße 5

82256 Fürstenfeldbruck

Mësimdhënëse

Bislime Gashi

Orari i Mësimit Plotësues

Dita Ora
E Premte 14:00 - 15:45

Holzkirchen

VHS Holzkirchen

Max-Heimbucher-Str. 1

83607 Holzkirchen

Mësimdhënëse

Blerina Shabani-Morina

Orari i Mësimit Plotësues

Dita Ora
E Premte 14:15 - 16:30

Freising

Paul-Gerhard-Grundschule

Düwellstraße 24

85354 Freising

Mësimdhënëse

Nife Arifaj

Orari i Mësimit Plotësues

Dita Ora
E Premte 13:30 - 15:00


Nürnberg

GS Wisenschule

Wiesenstraße 68

90443 Nürnberg

Mësimdhënëse

Lume Daci-Hoti

Orari i Mësimit Plotësues

Dita Ora

Të Enjten

Të Premten

15:00 - 17:00

14:30 - 17:00



Landau a.d. Isar

Mittelschule

 Zum Alten Hofgarten 15

94405 Landau a.d.Isar

Mësimdhënëse

Mervete Ismajli

Orari i Mësimit Plotësues

Dita Ora
E Premte   17:30 - 19:10


Dingolfing

St.-Josef-Volkschule Dingolfing

Stadtzentrum Nord, Platz 4

84130 Dingolfing

Mësimdhënëse

Ismie Haxhaj-Demolli

Orari i Mësimit Plotësues

Dita Ora
E Premte   17:00 - 18:45


Rosenheim

Luitpold Mittelschule

Wittelsbacherstraße 16

83022 Rosenheim

Mësimdhënëse

Esengyl Sallauka

Orari i Mësimit Plotësues

Dita Ora
E Enjete      15:00 - 16:45

Rosenheim - Happing

Grundschule Happing

Eichenholzstr. 1

8302 Happing - Rosenheim

Mësimdhënëse

Esengyl Sallauka

Orari i Mësimit Plotësues

Dita Ora
E Premte      15:00 - 16:45


Abensberg

VHS Abensberg

Osterriedergasse 6

93326 Abensberg

Mësimdhënëse

Fatime Hoxha-Qeriqi

Orari i Mësimit Plotësues

Dita Ora
E Premte  14:00 - 15:45


Landshut

GS St. Peter und Paul

Niedermayerstraße 14

84028 Landshut

Mësimdhënëse

Nife Arifaj

Orari i Mësimit Plotësues

Dita Ora
E Martë   15:00 16:30


Deggendorf

VHS Deggendorf

Amanstr. 11

94469 Degendorf

Mësimdhënëse

Shqipe Kolukaj

Orari i Mësimit Plotësues

Dita Ora
E Premte    14:30 - 16:00

Straubing

Volkshochschule Straubing

Steinweg 56 

94315 Straubing

Mësimdhënëse

Suzana Meçe

Orari i Mësimit Plotësues

Dita Ora
E Premte   15:30 - 17:00

Kolbermoor

Adolf-Rasp-Schule

Breitensteinstraße 1

83059 Kolbemoor

Mësimdhënëse

Valbona Roqi

Orari i Mësimit Plotësues

Dita Ora
E Enjete  15:30 - 17:00

Regensburg - Neutraubling

NN

Am Sportpark 1

93073 Neutraubling

Mësimdhënëse

Nevila Saja

Orari i Mësimit Plotësues

Dita Ora
E Premte 14:00 - 15:30